Age : 31
Mjesto : Sombor,Serbia
Registration date : 2008-12-09

Kup Italije: Juventus 3 : 0 Catania Empty
KomentarNaslov komentara: Kup Italije: Juventus 3 : 0 Catania   Kup Italije: Juventus 3 : 0 Catania I_icon_minitimeThu Jan 15, 2009 5:09 am

Kup Italije: JUVENTUS 3 : 0 Catania

Kup Italije: Juventus 3 : 0 Catania Ff3cb7fd80749788a7714b4nz4

Juce je na Olimpicu zavrseno je 1/8 finala Kupa Italije u kome je Juventus ubjedljivo slavio sa 3:0 i time se plasirao u 1/4 finale protiv Napolia.

Trener Claudio Ranieri izveo je većinu prvog tima na Stadio Olimpico u Torinu ali je stadion uglavnom bio prazan s obzirom da je vreme bilo hladno i da je navijacima nedostajalo strasti za Cup.

Sta reci za vecerasnju utakmicu, osim pohvale za sve igrace, jer ne bi se ni jedan mogao posebno izdvojiti.

Ranieri je veceras ubacio "mladu" generaciju Juventusove skole fudbala koji su dostojanstveno dokazali da zasluzuju nositi crno-bijeli dres.Giovinco, De Ceglie i Ariaudo su i ovaj puta bili na nivou i pokazali da ce u skorijoj buducnosti biti stup kluba.

Na samom pocetku utakmice Marchionni je postigao pogodak u 4 minuti i time najavio da to nece biti samo jedini gol na ovom susretu.Juventus je imao veliki broj prilika preko Del Piera koji je dva puta pogodio stativu, Amauria, Sissoka, Marchionnia i Giovinca.Sama statiskika govori da smo 18 puta imali sut na gol dok je Catania imala samo 2 suta.

Strijeli cu bili Marchionni u 4 minuti prvog dijela, Giovinco u 23 minuti drugog dijela i Del Piero u 25 minuti takodje u drugom dijelu susreta.

Sve u svemu Juventus je veceras pruzuio odlicnu partiju i time pokazao da ne odustaje ni od jedne titule koja mu se nadje na putu.

JUVENTUS: Buffon ; Grygera, Legrottaglie (Mellberg), Ariaudo, De Ceglie ; Marchionni, Sissoko (Poulsen), Zanetti, Giovinco (Esposito) ; Del Piero, Amauri.

CATANIA: Bizzarri; Silvestre, Sardo, Stovini, Silvestri; Biagianti, Ledesma, Tedesco (Izco); Dica (Sabato); Plasmati (Paolucci), Martinez

Sudija: Banti di Livorno

Zuti kartoni: Sardo, Ledesma i Zanetti